Pomoc i informacje

O co tu chodzi?

"Ma Pan Dowód?" to:

  • - Umieszanie nagrań i ogłoszeń z prośbą o nagranie
  • - Bez rejestracji
  • - Wyszukiwanie po obszarze i dacie
  • - Zgłaszanie na policję
  • - Opcja zaoferowania nagrody dla posiadacza poszukiwanego nagrania


To samo, rozwlekle:

"Ma Pan Dowód?" to portal agregujacy nagrania i relacje ze zdarzeń drogowych i innych zarejestrowanych przez kamery monitoringu oraz kamery samochodowe. Nagrania ozaczane są datą i miejscem na mapie, dzięki czemu wyszukiwanie staje się prostsze.

Co więcej, "Ma Pan Dowód?" umożliwia utworzenie ogłoszenia z prośbą o nagranie lub informację dotyczącą zdarzenia. Na zachętę, poszukujący może zaoferować nagrodę.

FAQ

Jak odbiorę/wręczę nagrodę?

"Ma Pan Dowód?" nie pośredniczy w przekazywaniu nagród, mają one charakter wyłącznie dżentelmeński. Niemniej - pacta sunt servanda. W przypadku problemów z przekazaniem danych do przelewu w sposób dyskretny, można poprosić o pośrednictwo administratora serwisu.


Czy korzystanie z mapandowod.pl jest darmowe?

"Ma Pan Dowód?" jest obecnie całkowicie darmowy.


Jakim prawem przechowujecie filmy?

"Ma Pan Dowód?" nie przechowuje plików multimedialnych - wyświetla jedynie osadzone nagrania z serwisów takich jak YouTube czy GfyCat. Embedowanie filmu dostępnego na zewnętrznych serwisach nie stanowi naruszenia prawa autorskiego. Niemniej w uzasadnionych przypadkach wpis może zostać usunięty z serwisu. "Ma Pan Dowód?" nie ponosi jednak odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.


Chciałbym aby nagranie zniknęło z serwisu!

W uzasadnionych przypadkach wydarzenie może zostać usunięte z serwisu. W tym celu należy skontaktować się z administratorem.


O co chodzi ze zgłaszaniem nagrania na policję?

Policja udostępnia w poszczególnych województwach specjalne adresy email, na które można nadsyłać nagrnia ze zdarzeń drogowych. Policja zaznacza, że podanie danych osobowych świadka znacząco ułatwia ukaranie sprawcy, jednak wiąże się to z dodatkową fatygą (obowiązek stawienia się na komendzie). Możliwe jest jednak również zgłoszenie anonimowe. Istotne jest możliwie dokładne opisanie zajścia, czasu i miejsca w opisie zdarzenia.


Jak dodać nagranie przez wykop.pl?

Aby znalezisko na wykop.pl zostało zapisane w "Ma Pan Dowód?" należy napisać komentarz zawierający hashtag #mapandowod, link do miejsca z google maps oraz datę w formacie RRRR-MM-DD. Opcjonalnie dodać można tablicę rejestracyjną (w nawiasach kwadratowych) w formacie [numer tablicy]. Tag sprawdzany jest kilka razy dziennie, możliwe jest jednak, że pojawi się z pewnym opóźnieniem. Pod uwagę brane są tylko znaleziska ze strony głównej wykop.pl.

Regulamin

Serwis mapandowod.pl nie przechowuje treści w formie nagrań i zdjęć.
Informacje zamieszczone dobrowolnie przez użytkownika (jak np. tytuł, opis, adres email) będą widoczne dla wszystkich użytkowników serwisu.
Informacje o zdarzeniach w serwisie zamieszcza użtkownik.
W przypadku treści niezgodnych z obowiązującym prawem Serwis może usunąć zdarzenie.
Odpowiedzialność za treści zamieszczone w komentarzach i znaleziskach spoczywa na użytkowniku.
Komentarze zamieszczane na stronach zdarzeń obsługiwane są przez platformę Discus.
Wszelkie treści zamieszane przez użytkowników serwisu powinny być zgodne z obowiązującymi przepisami prawa.
Serwis mapandowod.pl nie ponosi odpowiedzialności za działania użytkowników i treści przez nich zamieszczane.
Użytkownik publikując wpis na portalu mapandowod.pl wyraża zgodę na publikację danych przez niego podanych. Dotyczy to imienia, adresu email, telefonu i wszelkich innych wprowadzonych danych. Użytkownik może skontaktować się z administratorem Serwisu w celu zmiany bądź usunięcia wprowadzonych danych.

Kontakt

kontakt@mapandowod.pl
Ma Pan Dowód 2018